חדשות האתר

 


הקלק כאן ותוכל ליהנות מעדכונים שוטפים ומהטבות שונות

חדש - קבוצת רכישה לביצוע מסחר בבורסה בחו"ל - תנאים אטרקטיביים במיוחד - לפרטים והצטרפות צור קשר

מסלולי מסחר בבורסה בישראל - תנאים אטרקטיביים במיוחד - צור קשר

לקבלת מידע נוסף אודות מערכות מסחר אוטומטי, מסחר בבורסה בארץ ובחול ועוד 0522963563 go4it@017.net.il

למעבר לזירת הפורומים לחץ כאן

 

 

מסחר עצמאי בבורסה - שאלות נפוצות

מסחר עצמאי בבורסה - שאלות נפוצות


במסגרת מאמר קבצנו שאלות נפוצות אודות מסלולי המסחר שהתקבלו במסגרת קבוצת רכישה שהוקמה בעניין מסחר עצמאי בבורסה. גודל הקבוצה מאפשר לך ליהנות מתנאים אטרקטיביים במיוחד וממחירים זולים במיוחד כאילו אתה סוחר עם תיק השקעות גדול ומבצע פעולות רבות של מכירה וקניה של ניירות ערך.


מספר מילים על מסחר עצמאי בבורסה - ראשית הדרך

עד לפני שנים מועטות הדרך היחידה בה יכולת לבצע השקעה בשוק ההון הייתה באמצעות בנקים או בתי השקעות, אך כאשר רק ברוקר מטעמם היה מנהל את תיק ההשקעות שלך ומקבל עבור שרות זה עמלה. עם התפתחות הטכנולוגיה וזמינות האינטרנט אנשים רבים בחרו לבצע את ה - מסחר בבורסה באופן עצמאי ולא להשתמש בשירותי הברוקרים. לא פעם אדם שמבצע מסחר בשוק ההון באופן עצמאי משיג תשואות גבוהות בהרבה מאשר מנהל תיקים.

שאלה : מהו מסחר עצמאי ?

תשובה : מסחר עצמאי הוא מסחר אשר אתה מנהל בעצמך את תיק ההשקעות שלך. אתה יכול לבצע את המסחר בשוק ההון מהבית הפרטי שלך, ממקום עבודתך, מחוף הים ומכל מקום אחר בו יש מחשב וקו אינטרנט זמין. מסחר עצמאי חוסך לך את תשלום העמלות השונות לברוקרים ולבנקים אשר נדרשות במקרה והם מנהלים לך את תיק ההשקעות שלך.

 

 

שאלה : מהם היתרונות במסחר עצמאי ?


תשובה
: היתרון הראשון נעוץ בעובדה שהעלויות נמוכות, אתה לא צריך לשלם עמלות שונות בגין ניהול תיק ההשקעות שלך.
יתרון נוסף במסחר עצמאי הינו השליטה שלך בתיק ההשקעות שלך, אתה יכול לקבוע את אסטרטגיית ההשקעה שלך ולבצע את פעולת המסחר בכול זמן שנוח לך. בנוסף מי ידאג לכספך שלך יותר טוב ממך( כמובן במידה והתמקצעת במסחר כנדרש )


שאלה : מה קורה אם אין לי חיבור אינטרנט זמין ואני חייב לבצע פעולה בתיק ההשקעות שלי ?

תשובה: אנו מודעים לצורך במתן תגובה מהירה לביצוע פעילות בתיק ההשקעות ולכן דאגנו שחברי קבוצת הרכישה ייהנו מלבד מהאפשרות להתקשר ישירות לברוקר, מקו טלפון VIP ( רב קווי ) נוסף ישירות לחדר העסקאות, אשר מאויש במשך כל שעות המסחר במספר רב של דילרים לצורכי ביצוע פעילות המסחר או לצורך קבלת ציטוטים בזמן אמת ( ONLINE ) לגבי נייר ערך כזה או אחר כגון  מניותאופציות מעוף, אגח וכו'.כל שעליך לעשות זה למסור מספר חשבון וקוד זיהוי ודילר מקצועי יבצע את פעולת הקניה ו \ או המכירה או כל פעולה אחרת שתבקש לבצע בתיק ההשקעות שלך. 


שאלה: עם איזה מערכת למסחר בבורסה אני אבצע את המסחר ?


תשובה
: כחבר בקבוצת הרכישה תוכל ליהנות מהאפשרות לבחור מערכת מסחר אינטרנטית אשר מחוברת ישירות לשרתי הבורסה לניירות ערך ומותאמת לך, לצרכים שלך ולשווקים בהם אתה מבצע מסחר בשוק ההון וזאת על מנת שתוכל לסחור בשקט, במהירות ובמקצועיות מכל מקום בעולם.תוכל להתאים לעצמך מערכת מסחר על ידי התייעצות עם מומחה שיבחן את צרכי המסחר שלך והקיף הפעילות שלך ויעזור לך בקבלת ההחלטה.


שאלה : האם ניתנת רבית זכות על כסף שנמצא בעו"ש בתיק ההשקעות ?


תשובה
: בהחלט, אתה תקבל רבית על הכסף שיושב בחשבונך בעו"ש אצל חבר הבורסה, הרבית לא פעם גבוה ממה שתקבל בפק"מ בבנק ! כלומר בכול רגע נתון תוכל למשוך את כספך ועדיין ליהנות מרבית גבוה לו היית מפקיד את כספך בפק"מ בבנק !


שאלה : תוך כמה זמן ממועד בקשת משיכת המזומנים  מחשבון ההשקעות יזוכה חשבוני בבנק ?

תשובה: כל שעליך לעשות על מנת לבצע משיכה מחשבון ההשקעות שלך הוא לשלוח פקס הכולל פרטי החשבון שלך, סכום ההעברה, חתימתך וצילום ת.ז לבית ההשקעות וחשבונך יזוכה בבנק, באם הבקשה הועברה לאחר השעה 13:00 חשבונך יזוכה ביום העסקים הבא.


שאלה : אילו עמלות אני משלם בחשבון המסחר ?


תשובה
העמלות שאתה תשלם הן אך ורק עמלות עבור ביצוע פעולת קניה ומכירה של נייר ערך,עמלות מסחר מהנמוכות, אם לא הנמוכות ביותר, אשר תוכל למצוא בשוק ההון הישראלי.


שאלה : בבנק קיימות עמלות שונות לעוסק בפעילות בניירות ערך, האם עלי לשלמם גם במסחר דרך קבוצת הרכישה ?


תשובה
: כאמור אתה משלם רק בעבור פעולות קניה ומכירה של נייר הערך, ללא עמלת מינימום ( במעו"ף ), ללא תשלום עמלת אי ביצוע או ביצוע חלקי, ללא עמלה בגין שינוי לימיט, ללא דמי משמרת, ללא עמלת פתיחת חשבון וסגירת חשבון, ללא עמלת דבידנד או פדיון אג"ח וללא עמלות שונות ומשונות שהבנקים דואגים לחדש ולייצר כל פעם מחדש - לא סחרת לא שילמת !  


שאלה : מהי ההפקדה המנימאלית לצורכי פתיחת חשבון במסגרת חברות בקבוצת הרכישה ?


תשובה
ההפקדה המנימאלית לצורכי פתיחת חשבון הינה 25,000 ש"ח.


שאלה : האם לאחר פתיחת תיק ההשקעות למסחר עצמאי בבורסה אני מחוייב לתקופות התחייבות כזו או אחרת ?


תשובה
: לא קיימת תקופות התחייבות, זה מה שנהדר, אתה יכול ליהנות מריבית גבוה בעו"ש ובכול שלב שתרצה תוכל למשוך את כספך ולהשתמש בו לצרכים אחרים.


שאלה : אני סוחר באופציות מעוף, מה גודל הביטחונות שאני נדרש לספק על מנת לכתוב אופציות ?


תשובה
בישראל הבורסה לניירות ערך אחראית על קביעת גודל הביטחונות על כן דרישת הביטחונות הינה בכפוף להנחיות המפורסמות על ידי הבורסה, מדובר בסכום בסביבות ה-  15,000 ש"ח עבור כתיבה של כל אופציה  ( תלוי באופציה, בקרבה לפקיעה, באסטרטגיה שבחרת וכו )


שאלה : תיק ההשקעות שאני מתכון לפתוח יהיה מורכב ברובו גם ממניות, האם המניות יכולות לשמש אותי כבטחונות או שמא רק כסף מזומן הפנוי בתיק
?


תשובה: ניתן לבצע כתיבה של אופציות מעוף בביטחונות שאינן כסף מזומן, כגון מניות, אג"ח, תעודות סל וניירות ערך אחרים, אם כי עליך להסדיר את עניין האשראי וגובה האשראי מול חדר המסחר, לאחר הליך קצר של הקצאת מסגרת אשראי, תוכל לכתוב אופציות מעוף כנגד בטחנות שבתיק ההשקעות שלך בכפוף לנהלים וההתניות שקיימים אצל חבר הבורסה, למשל במניות ת"א 25 מקצה חבר הבורסה כ-  80% אשראי על מניות אלה.


שאלה : בנוגע למסים שעלי לשלם, קראתי את המונחים "מגן מס " ו " מס לשלם " מה משמעותן
?


תשובה
: כפי הנהוג על פי החוקי המיסוי בישראל רווחים בשוק ההון מחויבים ב 20% מס הנקרא " מס רווחי הון " ( החל מינואר 2012 גובה המס יעמוד על 25% ) המסים נגבים מחשבונך באופן אוטומטי על ידי חבר הבורסה." מגן מס " הינו 20 אחוז מההפסד אשר נצברים לטובת הלקוח ומקוזזים באם הוא הרוויח, " מס לשלם " הוא אחוז מהרווח שעל הלקוח לשלם. כל חודש נערך קיזוז בין המס לשלם ולבין מגן המס, במידה והמס לשלם גדול יותר, סימן שיש לך רווחים באותו חודש וינוכו לך 20% מרווחים אלה, במידה ובקיזוז נותר מגן מס, הוא יועבר לחודש הבא לצורך קיזוז אפשרי מרווחים עתידניים, בכול סוף שנה קלנדארית באם גררת כל חודש וצברת מגן מס במשך כל השנה - הוא מתאפס.


שאלה : לעתים כתוב לי בתיק ההשקעות " מגן מס " ולעתים " מס לשלם " כיצד אני מחשב את ההפסד או את הרווח
?


תשובה
כאמור מס על רווחי הון עד לינואר 2012 הינו 20% לכן על מנת לדעת כמה הפסד או רווח צברת עליך להכפיל ב 5 את המספר שכתוב לך על יד המילים "מגן המס " או " מס לשלם " וזה ההפסד או הרווח שלך במהלך השנה הקלנדארית - שים לב החל מינואר 2012 עליך להכפיל ב 4 היות ומס רווחי הון עלה ל 25% בעקבות המחאה החברתית. בהתאמה, אם הרווחת 1000 ש"ח למשל  1000/5 = 200 ש"ח, זהו גודל המס שתאלץ לשלם בעבור הרווחים, זהו למעשה " המס לשלם " עבור הרווח של 1000 ש"ח, שתאלץ לשלם ( בהתאמה אם הפסדת תצבור מגן מס של 200 ש"ח )


שאלה : האם ניתן לפתוח חשבון משותף
?


תשובה
: בהחלט, ניתן לצרף עד 5 שותפים בחשבון למסחר עצמאי.


שאלה : האם ניתן במסגרת קבוצת הרכישה לסחור גם בבורסות חו"ל מסחר עצמאי
?


תשובה : בהחלט, תוכל לקבל מידע אודות מחירים ועלויות מסחר בחול דרך דף צור קשר ודרך קישור למסחר בבורסה ( בתחתית הדף תוכל למצוא מידע אודות מסחר עצמאי בחול )


שאלה : במה כרוך הליך ההצטרפות לקבוצת הרכישה לצורך פתיחת חשבון למסחר עצמאי בבורסה
?


תשובה
: זה פשוט, תוכל להשאיר פרטיך בדף צור קשר ונציג מבית ההשקעות יחזור אליך לצורך תיאום פגישה, אורכה של הפגישה הוא כחצי שעה עד שעה, בפגישה יעבור נציג בית ההשקעות יחד אתך על כל מסמכי פתיחת החשבון ויסביר לך בפירוט על כל מסמך ומסמך שתחתום עליו, כמו כן תקבל הסבר על נהלי עבודה, הזיהוי שלך יתבצע באמצעות תעודת זהות ותעודה נוספת עם תמונה ( רישיון נהיגה, חוגר, תעודת מילואים וכיוצא בזה ).


שאלה : תוך כמה זמן אני יכול לסחור בחשבון למסחר עצמאי בבורסה
?


תשובה
מספר ימים בודדים לאחר החתימה על המסמכים יינתן לך מספר חשבון, וזמן קצר לאחר שתפקיד כסף לחשבון תקבל שם משתמש וסיסמה ותוכל להתחיל לסחור. 

בהצלחה במסחר


הנך מוזמן ליצור קשר ולהתחיל לסחור בבורסה בצורה מקצועית ביותר ובתנאי מסחר האטרקטיביים ביותר.גולשים אחרים שגלשו בדף זה התעניינו גם ב :

מסחר בדמו

מסחר אוטומטי במעו"ף

פורום שוק ההון

מסחר עצמאי בבורסה - שאלות ותשובות

מסחר בחו"ל


מסחר אוטומטי זה GO4IT

• מאמר זה מוגש כאינפורמציה בלבד.
• אין במאמר זו להוות המלצה או חוות דעת בקשר לעיסוק במסחר באופציות מעו"ף.
• קבלת החלטה כלשהי המתבססת על מאמר זה הינה על אחריותו של הקורא בלבד.